Кулінарний калейдоскоп з викладачами спеціальних дисциплін та майстрами виробничого навчання професій ресторанного господарства
Згідно з планом роботи НМЦ ПТО у Херсонській області 18 вересня 2024 року в онлайн режимі за допомогою платформи Meet проведено кулінарний калейдоскоп з викладачами спеціальних дисциплін та майстрами виробничого навчання професій ресторанного господарства за темою: «Сучасні виробничі технології в кулінарній галузі». У заході взяли участь представники шістьох закладів професійної (професійно-технічної) освіти Херсонщини.
Методист НМЦ ПТО Тетяна Холявко у своєму виступі зосередила увагу присутніх на тому, що на заклади професійно-технічної освіти покладається відповідальне завдання підготовки фахівців для харчової галузі, які матимуть високий рівень професійної компетентності, здатні до постійного саморозвитку та професійного зростання, наділені високим творчим потенціалом. Одним із шляхів реалізації цього завданняє впровадження в освітній процес сучасних виробничих технологій.
Кулінарний калейдоскоп розпочався з огляду сучасних трендів кулінарії 2024 року, що базуються на принципах здорового харчування. Ірина Малюжонок, майстер виробничого навчання Архангельського професійного аграрного ліцею, представила цікаві напрямки кулінарних трендів, а саме: вегенська кухня, мікс-культурна кухня, бабусина кухня (ферментовані продукти) та ін..
Майстри виробничого навчання Наталія Антоненко (ДНЗ «Херсонське вище професійне комерційне училище») та Євгенія Худницька (ДНЗ «ПТУ № 14 м.Нова Каховка») презентували свої напрацювання за темами: «Зелена кулінарія та екологічні рішення у ресторанній індустрії», «Використання 3-D принтерів у приготуванні кулінарних страв».
Далі естафету перейняли викладачі спеціальних дисциплін Ольга Пацкаль (ПТУ № 26 смт.Гаврилівка) та Анжеліка Золотухіна (ДНЗ «ВПУ № 2 м.Херсона») з темами виступів: «Розумні кухонні машини», «Сучасні підходи до приготування, оформлення та подавання кулінарної та кондитерської продукції».
Учасники заходу визнали, що активне впровадження інноваційв професійній освіті зробить навчально-виробничий процес більш повним, цікавим, насиченим, забезпечить умови формування і розвитку компетентної особистості.
Підсумовуючи роботу онлайн-заходу, Тетяна Холявко зазначила, що використання інноваційних технологій допоможе майбутнім фахівцям харчової галузі адаптуватися до високих темпів науково-технічного прогресу та оновлень технологій виробництва, підвищить їх професійну мобільність, налаштовуватиме на саморозвиток та самовдосконалення.