Профорієнтація

Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри

Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю.

Репозитарій професійних кваліфікацій.

Кваліфікаційна мапа України.

Все про вступ до закладу профосвіти

Модель управління організації та проведення профорієнтаційної  роботи

Звернення до батьків

Шановні батьки!

Для кожного з вас, вашого сина чи доньки цей рік дуже важливий: потрібно остаточно визначитися з планами на майбутнє та зробити відповідні кроки у напрямку їх здійснення. Важливо підготуватися самим до хвилюючих ситуацій та знати, як допомогти своїй дитині.

Підлітковий вік – вік вашої дитини, дуже відповідальний для її подальшого розвитку, становлення. Саме в цей період дитина починає ставати дорослою: визначається у світі цінностей, активно набуває досвід спілкування, відкриває та стверджує свою унікальну й неповторну особистість. Саме в цьому віці важливо зробити свідомий вибір орієнтирів свого майбутнього. Для цього потрібно визначитися й у виборі професійного напрямку.

Сподіваємось, що надана вам інформація допоможе зорієнтуватися в цій ситуації, зрозуміти, яким чином ви можете допомогти вашій дитині.

Кроки до професійного самовизначення:

1. Спостерігати за інтересами, здібностями, темпераментом, особливостям пам’яті, уяви доньки (сина).
  1. Прислухатись до своїх почуттів, бажань, інтуїції.
  1. Визначити професійний напрямок або кілька професій, які подобаються, до яких є потяг, існують принципові можливості успішного їх освоєння та працевлаштування.
  1. Шукати як найбільше інформації про цей напрямок, професії, знайомитися з людьми, які їх представляють.
  1. Спробувати знайти можливість для спостережень дитини за діяльністю спеціалістів.
  1. Визначити фізичні характеристики та психологічні якості необхідні для професії.
  1. «Приміряти» на свою дитину ці види діяльності.
  1. Скласти список суттєвих можливостей професії (можливість спілкування з багатьма людьми, висока платня, тощо ) і допомогти проаналізувати дочці (сину) їх, з життєвою метою, очікуваннями, мріями. Порівняти, зважити всі “плюси” й “мінуси”.
  1. Зробити остаточний вибір.
  1. Розпланувати кроки до бажаного, продумати запасний варіант та впевнено разом іти до мети.

Познайомтесь з типовими помилками підлітків в ситуаціях вибору професії для того, щоб їх уникнути:

• Поділ професій на “престижні” і “непрестижні”;
  • Ототожнення навчального предмету з професією;
  • Спонтанний вибір лише під чиїмось впливом;
  • Неправильне уявлення про характер праці в певній трудовій діяльності;
  • Вибір під впливом певних обставин;
  • Думка про легке життя.

З повагою до Вас колектив Архангельського професійного аграрного ліцею.