Дата: 24 лютого 2021 о 07:00

DSC_0036     Методист Новікова А.П.

Наше сьогодення зумовлює необхідність переосмислення освітньої діяльності, актуалізації змісту, створення навчального процесу, спрямованого на розвиток і саморозвиток компетентної, конкурентноспроможної особистості. Тому методична робота ліцею спрямована на реалізацію науково-методичної теми:

«Впровадження інформаційно – комунікаційних технологій в навчально-виховний процес»

Працюємо над завданнями:

– організаційно-методичним забезпеченням програм розвитку професійно-технічного навчального закладу;

– удосконаленням змісту, форм та методів навчання учнів, забезпеченням єдності органічного взаємозв’язку загальноосвітньої та професійної підготовки учнівської молоді;

– розвитком педагогічної та професійної майстерності педагогічних працівників, їх загальної культури, створенням умов для їх професійного вдосконалення;

– інформаційним забезпеченням педагогічних працівників з проблем освіти, педагогіки, психології, інформуванням про досягнення науки і техніки, передового педагогічного та виробничого досвідів;

– удосконаленням комплексно-методичного забезпечення предметів і професій.

Організаційним центром методичної роботи з педагогічними працівниками є методичний кабінет

ОСНОВНІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ (планування, організація, контроль, звітність, впровадження)

Планування:

– перспективного плану методичної роботи в ліцеї;

– графіку підвищення кваліфікації викладачів;

– роботи школи молодого педагога;

– плану вивчення передового досвіду викладачів та майстрів;

– графіку відкритих занять;

– графіку відвідування занять.

Участь у плануванні:

– роботи навчального закладу;

– роботи методичних комісій, виховної роботи;

– роботи педради.

Організація:

– роботи з підвищення кваліфікації викладачів та майстрів виробничого навчання ;

– науково-методичної роботи педагогів;

– узагальнення і популяризації перспективного педагогічного досвіду;

– атестації ІПК;

– участі викладачів в обласних семінарах;

– відкритих занять.

Контроль за:

– виконанням плану-графіка: атестації ІПК, взаємовідвідування навчальних занять викладачами, проведення відкритих занять, курсова перепідготовка та ін.;

– веденням навчально-методичної документації;

– проведенням консультацій та додаткових занять;

– організацією та проведенням ККЗ;

– діяльністю методичних комісій

Звітність:

– щорічний звіт про методичну роботу.

Впровадження:

– інноваційних технологій в навчально-виховний процес.

Створення:

– нової методичної документації;

– зразків нової навчально-методичної документації.

Знання має служити творчим цілям людини.

Мало накопичувати знання, слід розповсюджувати їх якомога ширше та застосовувати в житті

Організаційним та об’єднуючим центром методичної роботи з педагогічними працівниками є методичний кабінет ліцею. Основною метою діяльності методичного кабінету є створення інформаційно-методичної бази для викладачів та майстрів виробничого навчання, удосконалення їхньої професійної майстерності та самоосвіти.

Основними напрямками роботи методичного кабінету ліцею є:

Створення комплексу навчально-методичного забезпечення навчально-виховного процесу.

Впровадження в навчально-виховний процес досягнень педагогічної науки і практики, досягнень науки і техніки, передового педагогічного досвіду.

Вивчення та аналіз навчально-програмної документації, внесення необхідних змін та доповнень.

Ознайомлення педагогічних працівників з новинками наукової, методичної, педагогічної літератури, наочними посібниками, технічними засобами навчання.

Удосконалення матеріально-технічної бази методичного кабінету, поповнення кабінету навчально-методичними посібниками, методичними розробками та іншими методичними матеріалами.

Надання допомоги педагогічним працівникам в розробці навчальних планів і плануючої документації.

Участь у підготовці проведення атестації навчально-педагогічних працівників.

Надання методичної допомоги молодим та малодосвідченим викладачам та майстрам в/н.

Активізація видавничої діяльності викладачів.

Для втілення основних напрямків роботи методичного кабінету використовуються колективні та індивідуальні форми роботи. З метою проведення навчальної та методичної діяльності, підвищення професійної майстерності, впровадження досягнень педагогічної науки, ефективності застосування сучасних форм, методів та засобів навчання в ліцеї створено 8 методичних комісій. Керівництво роботою методичних комісій здійснюють голови комісій, які обираються з найбільш компетентних викладачів.

Визначення змісту, форм і методів роботи комісій залежить від конкретних умов роботи ліцею та здійснюється з урахуванням індивідуальних можливостей викладачів. План роботи розробляється на навчальний рік за результатами попередньої діяльності педагогічного колективу та на основі аналізу підсумків професійної компетентності педагогічних працівників. На практичних семінарах та педагогічних читаннях обговорюються актуальні педагогічні проблеми, система роботи кращих педагогічних працівників, заслуховуються доповіді та інші матеріали з окремих питань педагогічної теорії та практики.

Семінар – педагогічний діалог

В лютому місяці відбувся семінар – педагогічний діалог “Інтерактивний урок. Пошук, створення, використання інтерактивних технологій для проведення уроків”. Основним завданням, якого став колегіальний пошук шляхів підвищення ефективності кожного уроку завдяки впровадженню інтерактивних технологій навчання.

31 березня 2020 року відбулося засідання атестаційної комісії в режимі онлайн