Новини проекту
Новий функціонал для вчителів
Цифрограм для вчителів
Передплатники отримують призи!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Реєструйся та вигравай!
Інформуємо про цікаві матеріали з цифрової грамотності
Знижка до 80% на інтерактивні курси GIOS з математики для користувачів E-schools!!!
Весняні знижки на Розширений пакет послуг!
Вітаємо з Міжнародним жіночим днем!
З Днем Соборності України!
Учням заборонено відвідувати школи з 8-го по 24-е січня 2021 року
РОЗПОЧАВ РОБОТУ TELEGRAM-БОТ!
Онлайн-тренінг «Використання платформи Е-SCHOOLS в освітньому процесі»
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік
    
Новини

Нові правила перебування дітей у літніх таборах. Що треба знати?
Ср, 09 Чер 2021 09:09:41
Цифрограм для вчителів
Чт, 03 Чер 2021 09:20:00
Педагоги можуть отримати мінігранти для розвитку культури прав людини – як подати заявку
Чт, 03 Чер 2021 09:18:40
Клопотенко та Ляшко розповіли, як здорожчає шкільне меню
Вт, 01 Чер 2021 08:44:13
Випускний під час карантину: у МОН дали рекомендації
Пт, 28 Тра 2021 13:12:23

Наші досягнення

Дата: 23 лютого о 21:58
Автор: Собчук О. С.

НАША ГОРДІСТЬ – НАШІ УЧНІ

САМОВИЗНАЧЕННЯ У ЖИТТІ

СЛЮСАР з ремонту с/г машин та устаткування,

ТРАКТОРИСТ сільськогосподарського виробництва категорій «А», «В», «С»,

ВОДІЙ автотранспортних засобів категорії «С»

Олександр:

– Я – майбутній хлібороб, навчаюсь в Архангельському  професійному аграрному ліцеї за спеціальністю «Слюсар з ремонту та обслуговування с/г техніки,тракторист сільськогосподарського виробництва категорій «А», «В», «С», водій автотранспортних засобів категорії «С»».  Ця інтегрована професія дає мені багато життєвих можливостей: маючи диплом кваліфікованого робітника з трьох значущих на сьогодні спеціальностей, в мене розширюються можливості працевлаштування. Минулорічну практику  проходив у  ТОВ “Шестірня”, показав свої навики та вміння, був відмічений керівником агрофірми і запрошений після закінчення навчального закладу на роботу. Обов’язково скористаюся такою нагодою!

Педь Олег:

– Навчаючись в Архангельському  професійному аграрному ліцеї, я здобуваю професійну освіту і одночасно повну загальну середню освіту. Отримую знання з задоволенням, бо вчать нас досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання. Наш ліцей має добру матеріальну базу. Створені умови і для навчання і для відпочинку. Є у нас гуртожиток, їдальня, навчальне господарство, один з найбільших спортивних залів. Особисто я вже маю досвід участі в обласних спортивних змаганнях. А ще, навчаючись в ліцеї у мене з’явилася нагода проявити свої таланти. З задоволенням приймаю участь в усіх позаурочних заходах і маю вже перші свої невеличкі перемоги. Мене нагороджено грамотами ліцею та Херсонського будинку художньої творчості за участь у обласному огляді художньої самодіяльності.
В ліцеї також є два кабінети, укомплектовані сучасною комп’ютерною технікою. До речі, у вечірню зміну я пройшов курси  і отримав професію «Оператор комп’ютерного набору».
Після закінчення ліцею маю мрію продовжити навчання в Херсонському аграрному університеті.  Маю надію, що моя активна життєва позиція та мої знання і вміння будуть потрібні моїй країні.

КУХАР, ПЕКАР

Оксана:

– Kулінарія – джерело вічного натхнення. Тут відбуваються справжні відкриття і чудеса, а їх творці – кухарі. Скільки задоволення додають пишні пироги, ароматні українські борщі, галушки, вареники в сметані – оті самі, які стрибали гоголівському Пацюку прямо в рот. Насичені спеціями грузинське харчо і підсмажені на тліючих вуглинах захоплюючі вірменські шашлики, узбецький плов і татарські біляші – все це і складає основу кулінарії. Навчання основам кулінарної майстерності завжди являлось обов’язковою частиною сімейного виховання дітей у різних народів. У нас на Україні кажуть: «Навчилась борщ варити, стала нареченою».  Немало відомих людей займались кулінарією. Леонардо да Вінчі був не лише живописцем, скульптором, вченим, архітектором, а й прекрасним кухарем. Художник Тропінін в юності був учнем кухаря. А Мараца писав: «Як живопис і музика, так і кухня – мистецтво. Живопис задаровує очі, музика – слух, а кулінарія – смак». Саме кулінарної майстерності я навчаюсь у Архангельському професійному аграрному ліцеї.

Оксана:

– «Хліб – усьому голова», «Хліб та вода – козацька  їда» – справедливо стверджує народна мудрість, оскільки хліб завжди  належав  до найпопулярніших атрибутів українського харчування та  відігравав велику роль у сімейних обрядах, календарних звичаях.
Професія пекаря така ж важлива і священна, як професія лікаря або вчителя. Хліб – символ гостинності і доброти. У моєму краї з давніх часів зустрічають господарі жаданих гостей хлібом та сіллю на вишитих рушниках. Хочу не просто випікати хлібні вироби, а творити з тіста смачне, красиве, приголомшуюче диво. Професія пекаря для мене подібна до скульптора, митця, живописця, а краща тим – що їхніми витворами можна лише милуватися, а нашими милуватися і насолоджуватися, смакуючи їх.  Відкривати для себе таємниці пекарської справи, вдосконалювати професійну майстерність допомагають нам, учням, уроки виробничого навчання,  конкурси профмайстерності, предметні тижні, виставки виробів. Хочеться приємно дивувати своїми витворами, тому з особливою ретельністю вчуся замішувати тісто та виробляти хліб, святкові пироги, піци, пиріжки з різною смачною начинкою, калачі, паски та кекси, булочки, бублики, ватрушки та вергуни, пряники та рулети і багато іншого. Навчитися працювати з сучасним пекарським обладнанням, сягнути таємниць хлібопечення допомагають заняття в умовах виробництва. Там, на виробництві, майбутні пекарі під керівництвом майстрів виробничого навчання та наставників з виробництва набувають практичних навичок у веденні всіх операцій технологічного процесу хлібопечення.

КОНТОРСЬКИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ (БУХГАЛТЕРІЯ)

Жила Тетяна:

– Про роботу конторського службовця (бухгалтера) розповідають таке: «У чистому вигляді професії бухгалтера немає. На великих підприємствах бухгалтери працюють за напрямками: каса, основні засоби, валютні операції, розрахунок зарплати, склад. За ведення всієї бухгалтерії відповідає головний бухгалтер. У невеликій фірмі один бухгалтер може відповідати за все. Кваліфікований бухгалтер розбирається у всіх питаннях обліку та податкової політики. Це безцінний працівник і сама шанована людина на підприємстві. Однак і відповідальність висока: він відповідає за будь-яку помилку в розрахунках. Робота бухгалтерії суворо контролюється з одного боку роботодавцем, з іншого указами та постановами Мінфіну і Міністерством з податків і зборів, які, на жаль, часто суперечать один одному. Тому потрібно розбиратися в перипетіях законодавства та вміти спілкуватися з держорганами, наприклад, податковою службою. Потрібно тримати в голові всю фінансову картину підприємства, щоб знати, як будь-яка угода позначиться на балансі, звітності та премії генерального директора». Мені все таке до вподоби, я не помилилася з вибором професії.

Ярещенко Владислав:

– Я людина практична, тому відразу провів усі розрахунки і визначив плюси  і мінуси професії. До позитиву відніс затребуваність на ринку праці, переважно нормований робочий день, можна мати додатковий заробіток, наприклад, допомагати з веденням бухгалтерії дрібним підприємцям і в перспективі, маючи досвід роботи, можна стати самому керівником організації або ж відкрити власну справу.  Але ж не кожному під силу вивчати часті зміни в законодавстві, застосовувати практично суперечності законодавства (наприклад, податкового та бухгалтерського), часте спілкування з представниками держорганів, особливо з податковою інспекцією. Так як діяльність бухгалтера жорстко регламентована, вона не залишає простору для творчості, помилки бухгалтера призводять до санкцій, штрафів і т.п. Плюси і мінуси – в балансі. Варто ризикнути. І я це зробив, тепер навчаюсь на ІІ курсі Архангельського професійного аграрного ліцею.

Щеглюк Марія:

– Люди цієї професії мають володіти такими особистими якостями: бути, перш за все, відповідальними і організованими, тому що несвоєчасна здача звіту або втрата якого-небудь документа може дорого обійтися компанії. Крім того, вона повинна любити цифри,   ними їй доведеться оперувати  щодня. Також необхідні висока концентрація уваги, скрупульозність і посидючість. Непогано мати гарну пам’ять і, найголовніше, треба вміти мовчати (так як нерідко бухгалтеру доводиться зберігати комерційну таємницю).

                ПРО НАС ПИШУТЬ В ГАЗЕТІ “ВИСОКЕ ПОЛЕ”  

                                       Успіх Архангельських ліцеїстів

Відповідно до наказу управління освіти, науки та молоді Херсонської облдержадміністрації від 19 вересня 2017 року №235 «Про проведення обласної Спартакіади серед учнів професійно-технічних навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році», наказу Херсонського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України від 25 вересня 2017 року № 332 «Про проведення змагань з волейболу за програмою обласної Спартакіади серед учнів професійно-технічних навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році»  29 листопада 2017 року в Новокаховському спортивному комплексі «ГАРТ» відбулися обласні зональні змагання з волейболу серед учнів десяти професійно – технічних навчальних закладів, на жаль, взяти участь в яких змогли представники п’ятьох. Так як в минулому навчальному році 1 місце посіла команда юнаків Новокаховського ВПУ – 16, а 2 місце – Архангелького ПАЛ, то було прийнято рішення розвезти ці дві команди в різні групи для подальшого жеребкування. В І групи потрапили: Архангелький ПАЛ в (складі: Фондалюк Олександр, Фондалюк Євгеній, Сапіга Андрій, Семків Степан, Купаєв Віталій, Лаврененко Микола, Собчук Сергій та Мошкало Андрій), Чаплинський ПАЛ та Новокаховське ПТУ – 14; в ІІ групу – Новокаховське ВПУ – 16 та Новокаховський професійний електротехнічний ліцей. В І групі учні нашого ліцею переграли обох суперників почергово, а в ІІ групі вихованці Новокаховського ВПУ – 16 здолали опір своїх земляків. У грі за першу сходинку наші волейболісти у напруженій боротьбі поступилися господарям з рахунком 2:1. В результаті –  Новокаховське ВПУ – 16 – перше, Архангельський ПАЛ – другий.

Після зональних змагань з волейболу 6 грудня 2017 року проводилися фінальні обласні змагання серед переможців професійно – технічних навчальних закладів області на базі Херсонського професійного суднобудівного ліцею.  Дирекції  5 училищ  знайшли фінансову можливість на перевезення учасників змагань та надання їм харчування. Прийняти участь змогли учні Херсонського професійного суднобудівного ліцею, Херсонського ВПУ – 2, Херсонського вищого професійного комерційного училища, Новокаховського ВПУ – 16 і нашого ліцею. Представники команд та організатори заходу запропонували грати за коловою системою до двох перемог з 25 очок. В ході ігор видно було, що проходять ігри обласного професійного рівня; за підведеними підсумками

1 місце посіли спортсмени Новокаховського ВПУ – 16,

2 місце – Херсонського ВПУ – 2,

3 місце – Архангельського ПАЛ,

4 місце – Херсонського професійного суднобудівного ліцею,

5 місце – Херсонського вищого професійного комерційного училища,

Бажаємо всім любителям спорту подальших перемог, здоров’я, миру, щастя, підтримувати та пропагувати здоровий спосіб життя.

Собчук Олег.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.