Професійно-практична підготовка

Дата: 25 червня 2022 о 16:32, Оновлено 25 червня 2022 о 16:39

19 вересня 2019 р. в Архангельському професійному аграрному ліцеї відбувся майстер-клас викладачів та майстрів виробничого навчання з професії “Тракторист- машиніст сільськогосподарського виробництва”.

Тиждень з професії “Кухар. Пекар”

Тижні професійної майстерності

Організація та проведення конкурсів фахової майстерності
серед учнів Архангельського ПАЛ
Активізація пізнавальної діяльності учнів Архангельського професійного аграрного ліцею є необхідною умовою свідомого засвоєння ними навчального матеріалу, а також застосування педагогами методичних засобів з метою стимулювання, приведення в діяльний стан інтелектуальних, моральних, творчих та фізичних сил учнів для досягнення конкретної мети.
Поряд з уроками в процесі навчання в нашому ліцеї використовуються й інші форми організації пізнавальної діяльності учня: лабораторно – практичні роботи, навчальні або технічні конференції, олімпіади з предметів, предметні тижні і гуртки, конкурси професійної майстерності, метою яких є:
– підвищення якості професійного навчання;
– удосконалення форм, методів і засобів виробничого навчання;
– визначення кращого учня з професії;
– пропаганда робітничих професій.
З початку другого семестру чотири тижні поспіль проводилися предметні тижні із сільськогосподарських машин, тракторів, правил та безпеки дорожнього руху та професійної майстерності з професії «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва».
Під час проведення заходів викладачі та майстри виробничого навчання впроваджували у навчально – виховний процес інноваційні педагогічні технології. Під час розв’язування кросвордів, тестів, ребусів, сканвордів, вікторин, загадок найактивнішими вірних відповідей дали учні 31 групи: Солонець Вадим, Половинка Степан; 1 групи: Сердюк Михайло, Асадова Вікторія, Гусар Павло; учень 21 групи Мастюгін Олександр; учні 11 групи: Фондалюк Олександр, Мінулін Максим, Боднар Андрій, Петров Іван, Смаль Анатолій, Рожко Василь, Варава Микола, Вибрик Дмитро, Сенніков Сергій, Шульга Максим, Ліховчук Віталій.
Викладачі Шаповал В.С. та Малюжонок В.А. провели бесіду з учнями ліцею «За кермом пам’ятай про Правила», виховну годину «Безпека на дорозі – це безпека життя». Скляр В.А., Педченко М.В. та Савосько А.М. організовували ігри – конкурси «Найкращий знавець сільськогосподарської техніки». Найбільше вірних відповідей дали учні 31 групи: Карпенко Сергій, Гмиря Віталій, Лазарець Анатолій, Солонець Вадим, Форгель Сергій; учні 11 групи: Шевченко Анатолій, Ліховчук Віталій, Вибрик Дмитро, Фондалюк Олександр: учень 21 групи Мастюгін Олександр; учень 1 групи Переверзєв Віталій.
Учасникам заходів надавалася можливість перегляду фільмів: «Інтенсивні умови руху», «Типові помилки водіїв – новачків», «Машини для передпосівного обробітку грунту», «Зернозбиральні машини», «Новітні трактори», «Нові КРАЗи».
Заключним етапом конкурсу фахової майстерності серед учнів були змагання у професійно – практичній підготовці:
– відповіді на тести з професії (кращими були учні 21 групи Губа Віктор та Мастюгін Олександр, які дали 21 вірну відповідь, учні 31 групи Тарнавський В. та Макогоненко С. відповіли на 17 та 16 питань відповідно, учні 1 групи Щербина Е. та Борисов О. – 16 та 15 відповідей відповідно);
– визначення та усунення несправності форсунки дизельного двигуна Д -240 (відповідальний – Ткаченко О.А.);
– регулювання маточини колеса причіпа ПТС – 4 (відповідальний – Великий О.І.);
– регулювання теплового зазору в клапанах ГРМ двигуна А – 41 (відповідальний – Жуковський В.Ф.);
– регулювання навіски трактора Т – 150 (відповідальні – Семенець О.В., Маєвський С.А.);
– індивідуальне практичне водіння трактора МТЗ – 80 (Відповідальний – Комков А.С.);
За підсумками предметних тижнів сільськогосподарського спрямування переможцем конкурсу визнано Карпенка Сергія, учня 31 групи, жителя села Новомиколаївки. Хочеться подякувати батькам Сергія за морально – етичне виховання, створення умов для професійного навчання та побуту, приклад особистих практичних порад.
На завершення педагоги ліцею відзначили наскільки конкурси фахової майстерності є важливим чинником підвищення професійної освіти. Вони стимулюють до творчої активності та самовдосконалення учнівської молоді, активізації інтересів до поглиблення вивчення предметів професійного спрямування, підвищення рівня професійної майстерності учнів, популяризації їх серед молоді робітничих професій.
Олег Собчук

IMG_6808  IMG_6811  IMG_6814  IMG_6815