Новини проекту
Новий функціонал для вчителів
Цифрограм для вчителів
Передплатники отримують призи!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Реєструйся та вигравай!
Інформуємо про цікаві матеріали з цифрової грамотності
Знижка до 80% на інтерактивні курси GIOS з математики для користувачів E-schools!!!
Весняні знижки на Розширений пакет послуг!
Вітаємо з Міжнародним жіночим днем!
З Днем Соборності України!
Учням заборонено відвідувати школи з 8-го по 24-е січня 2021 року
РОЗПОЧАВ РОБОТУ TELEGRAM-БОТ!
Онлайн-тренінг «Використання платформи Е-SCHOOLS в освітньому процесі»
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік
    
Новини

Нові правила перебування дітей у літніх таборах. Що треба знати?
Ср, 09 Чер 2021 09:09:41
Цифрограм для вчителів
Чт, 03 Чер 2021 09:20:00
Педагоги можуть отримати мінігранти для розвитку культури прав людини – як подати заявку
Чт, 03 Чер 2021 09:18:40
Клопотенко та Ляшко розповіли, як здорожчає шкільне меню
Вт, 01 Чер 2021 08:44:13
Випускний під час карантину: у МОН дали рекомендації
Пт, 28 Тра 2021 13:12:23

Сторінка психолога

Дата: 23 лютого о 21:46, Оновлено 18 березня о 08:49
Автор: Собчук О. С.

Основні напрямки роботи психологічної служби:                               
    • Психодіагностична робота (виконання різних методик, тестів, опитувальників на виявлення індивідуальних особливостей, міжособових відносин, пізнавальних процесів);
    • Консультативна робота, яка полягає в допомозі людині у вирішенні психологічних проблем;
    • Психокорекційна та профілактична робота, направлена на подолання негативних явищ в освітньому просторі ліцею, в сім’ї, в соціальному оточенні;
    • Просвітницька діяльність;
  • Індивідуальна і групова розвиваюча робота (розвиток здібностей, формування особистості учня).

Практичний психолог  Саввіна Наталя Вікторівна.

Для учнів: людина, якій можна довіритись і розповісти те, що навіть мамі іноді важко сказати.

Для колег: людина, з якою можна порадитись щодо навчального і виховного процесу; проблем, які виникають з учнями і не тільки.

Для друзів: людина, яка завжди вислухає, дасть влучну пораду, підтримає, посміється, щоб примножити радість і поплаче, щоб розділити горе.

Для донечок: найкраща мама на світі.

Для себе: хороша і сильна людина, яка може відстояти себе і свою думку.

І ще три речі, які ви маєте знати про психологічну службу ліцею!

1. Якщо ти приходиш на консультацію до психолога – ТИ НЕ ПСИХ. Психолог і психіатр не одне і те ж.

Психолог відрізняється від психіатра, як безумний день від безумного дому. Лікар-психіатр – це спеціаліст в області лікування психічних захворювань (напр. шизофренія). Використовує переважно медикаментозні методи лікування (ліки, таблетки).

Психолог – спеціаліст, який консультує ЗДОРОВИХ людей у важких ситуаціях в різних сферах життя (проблеми в навчанні, сімейні відносини, відносини в колективі, відносини між батьками і дітьми, проблеми в спілкуванні, вибір життєвого шляху, саморозвиток, конфліктні ситуації і багато іншого).

2. До психолога приходять НЕ ТІЛЬКИ слабкі і нерозумні люди, які самі не можуть вирішити свої проблеми.

До психолога звертається людина, яка хоче змінити свою поведінку, своє життя в ту чи іншу сторону і шукає гармонійний спосіб, ефективний шлях здійснення цих змін. Психолог – спеціаліст, який може допомогти знайти такий шлях, свій, унікальний для кожного. Якщо у вас болить зуб, ви ж не бачите чогось ненормального в тому, щоб звернутись до стоматолога?

3. Якщо ти звертаєшся до психолога, то все, про що ви говорите, залишиться між вами.

Основне правило роботи психолога, і особливо ліцейного психолога – конфіденційність. Це означає, що ніхто без вашої згоди не дізнається, з яким питанням ви звертались до нього, про зміст вашої з ним бесіди, або і взагалі про сам факт вашого звернення. Це ж стосується і результатів психологічного тестування, яке проводиться в ліцеї. Про ваші конкретні результати знає тільки психолог. Класному керівнику надаються матеріали в загальному вигляді.

БУЛІНГ

Повноцінний розвиток і реалізація індивідуальних здібностей дитини в ліцеї можливі тільки за певних умов. Центральне місце серед них належить якості міжособистісного спілкування і  психологічної безпеки в освітньому середовищі. У свою чергу, психологічна  безпека освітнього середовища виражається в захищеності від насильства у взаєминах для всіх учасників навчально-виховного процесу. Насильство в освітньому середовищі може носити як поодинокий, так і регулярний, тривалий характер і виявлятися у формі фізичного або психологічного насильства. Найбільш точно відображає насильство тривалого характеру в освітньому середовищі “булінг”

В нашому житті напевно щодня з’являються нові слова, які на перший погляд здаються зовсім незнайомими. Але вони пояснюють ті явища, які до болю усім нам знайомі… Так ось і ці: булінг, мобінг, кібербулінг, тролінг, флеймінг, хеппіслепінг для багатьох людей є незрозумілими. Щоб ознайомитися з цими поняттями та причинами виникнення цих явищ, з метою вироблення досвіду протистояння зневажливому ставленню до себе, насильству в колективі практичним психологом Саввіною Н.В. проведено тематичну виховну годину. Учні були активними учасниками спілкування: ділилися власним життєвим досвідом, уважно слідкували за розвитком сюжету в соціальній рекламі та обговорювали запропоновані психологом відеоролики,  щиро відповідали на запитання тесту. Разом сформували правила безпеки в соціумі, в мережі Інтернет. Згадали і про програмне забезпечення для блокування небажаної інформації на сайтах.

Тему булінгу педагогами ліцею порушено й на батьківських зборах. Голова методкомісії класних керівників Дементєєва Є.А. донесла до батьків інформацію про форми насильства, про наслідки булінгу  тощо. Батькам було запропоновано до перегляду відеоролик «Наша увага – це найбільша профілактика», роздано підготовлені практичним психологом поради «Як допомогти дітям упоратися з булінгом».

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.