Сторінка соціального педагога

DSC_0034 Соціальний педагог Балакан Ю.В.

Перш ніж сказати – порахуй до десяти,

Перш ніж образити – порахуй до ста,

Перш ніж ударити – порахуй до тисячі.

Народна мудрість

На базі нашого навчального закладу 14 листопада 2013 року відбувся обласний семінар  соціальних педагогів  на тему: «ПОПЕРЕДЖЕННЯ КОНФЛІКТІВ,   ПОВЕДІНКА В КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЯХ»

Мета проведення заходу: поділитися власним досвідом та пізнати нові  способи попередження конфліктів; сприяти формуванню позитивного ставлення до людей, бажання володіти навичками спілкування і соціальної взаємодії; спонукати до співпраці і взаєморозуміння; позитивно впливати на опонентів; краще контролювати власні дії.

Учасниками семінару стали соціальні педагоги професійно – навчальних закладів області під керівництвом Бондар Наталії Павлівни, методиста навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Херсонській області. Запрошеними були також представники районних служб: Шведова Наталя Володимирівна, головний спеціаліст служби у справах дітей; Козаков Олег Володимирович, фахівець із соціальної роботи центру соціальних служб, Швець Володимир Володимирович, оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей (лейтенант міліції).

Учасники семінару обговорили причини, що обмежують  права підлітків і призводять до конфліктів та розкрили особливості конфліктів, що виникають у педагогічній діяльності.

Виведено формулу   конфлікту:  КС (конфліктна ситуація) + І (інцидент) = К (конфликт), де  КС – це протиріччя, що нагромадилися створюючи причину конфлікту; І – збіг обставин, що є приводом конфлікту;  К – конфлікт.

Визначено основні типи поведінки в конфліктних ситуаціях:  ухиляння, конкуренція, пристосування, співпраця, компроміс.

Успішному пошуку розв’язання суперечностей сприяє визначення суті конфлікту, вміння вбачати головне. Відкрита розмова з іншою стороною є одним з порівняно рідких, але дуже ефективних способів зняття напруження у відносинах між людьми та вирішення конфлікту.

Більшість умов та факторів успішного вирішення конфліктів мають психологічний та моральний характер, бо відображають особливості поведінки та взаємодії опонентів. Якщо немає можливості попередити конфлікт, то необхідно, насамперед, подолати народжені складною ситуацією власні негативні емоції, актуалізувати свій інтелектуальний потенціал і життєвий досвід.

Копия IMG_1221     IMG_1237

IMG_1249IMG_1239