Творча зустріч викладачів предмета «Інформаційні технології»
На виконання плану роботи НМЦ ПТО у Херсонській області 14 квітня 2025 р. відбулася онлайн-зустріч викладачів предмета «Інформаційні технології» закладів профтехосвіти Херсонщини на тему «Експірієнс-технології при вивченні предмета «Інформаційні технології».
Методист НМЦ ПТО Світлана Григор’єва зазначила, що застосування експірієнс-технологій навчання, заснованих на досвіді, в освітньому процесі – це інноваційний крок до забезпечення безперервної освіти, особистісного і професійного розвитку фахівців. Інформаційні технології допомагають здобувачам освіти засвоювати професійні знання і навички на сучасному рівні, набувати навички життя у цифровому світі, сприяють саморозвитку і самоосвіті, забезпечують можливості для особистісного успіху та кар'єри протягом всього життя людини. Знання з цього предмета будуються на основі власного досвіду особистості і є необхідним досвідом для професійного зростання.
Використання експірієнс-технологій в освітньому процесі вимагає глибокого розуміння потреб учнів, гнучкості підходу та постійного аналізу для забезпечення ефективного навчання і розвитку. Застосовуючи експірієнс-технології, доречно обирати методи навчання, які сприятимуть активному залученню учнів у процес, а саме: інтерактивні технології, проектне навчання, проблемне навчання, елементи гейміфікації, інтерактивні цифрові застосунки.
Присутні стали активними учасниками творчої майстерні і активно долучились до обговорення застосування експірієнс-технологій у викладанні предмета «Інформаційні технології».
Катерина Сапфірова, викладач ДНЗ «Херсонський суднобудівний ліцей», представила власний досвід використання проєктної діяльності при вивченні інформаційних технологій. Навчання через реалізацію проєктів розвиває навички дослідження та вирішення проблем, сприяє командній роботі та креативності. Приклади проєктів: створення блогу, створення власного портфоліо досягнень тощо.
Віктор Малюжонок, викладач Архангельського професійного аграрного ліцею, познайомив присутніх з прикладами використання цифрових застосунків LearningApps, «Хмара» слів wordart.com, Wordwall для активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках з предмета «Інформаційні технології».
Валерій Жовтоног, викладач Професійно-технічного училища № 26 с.Гаврилівка, висвітлив використання інтерактивних методів навчання під час реалізації експірієнс-технологій при вивченні предмета «Інформаційні технології». Інтерактивні методи захоплюють здобувачів освіти, пробуджують в них інтерес та мотивацію, навчають самостійному мисленню та діям. Викладач поділився досвідом створення інтерактивних вправ за допомогою цифрових застосунків.
Анна Кондратюк, викладач Каховського професійного аграрного ліцею, розкрила питання розвитку навичок життя в цифровому світі за допомогою експірієнс-технологій. Викладач приділяє увагу розвитку цифрових навичок здобувачів освіти, а саме: вмінню працювати в текстовому редакторі і оформлювати дипломні роботи та курсові проекти, вмінню працювати з електронною поштою, Google-додатками, цифровим застосунком «Дія», використовувати можливості штучного інтелекту для створення презентацій, роботі з програмами і тренажерами професійного спрямування, тощо.
В обговоренні взяла участь викладач ДНЗ «Херсонське вище професійне комерційне училище» Надія Безносенко, яка розповіла про використання різнорівневих завдань для здобувачів освіти залежно від вікових особливостей і рівня початкового досвіду.
Присутні зробили висновок, що експірієнс-технології є доречним і дієвим інструментом для формування компетентностей на уроках з предмета «Інформаційні технології». Експірієнс-технології мотивують до аналізу власного досвіду, сприяють переосмисленню професійної діяльності, стимулюють саморозвиток та самоосвіту, сприяють формуванню цифрової компетентності особистості.
Дякуємо всім за змістовну і плідну зустріч. Нехай ваша праця і надалі надихає молодь, змінює життя та творить майбутнє України!